Komisyonla kredi verenler daha çok danışmanlık firması ismi ile anılmaktadırlar. Bu kişiler sizlerin çıkmayan kredilerini çıkartmaktadır. Böyle bir sektörün kurulmasındaki sebep şüphesiz banka kredilerinin bu derece sert şartlara göre verilmesidir. Kredi şartlarında yeterlilik sağlayamayan kişiler mecburen danışmanlık firmalarında soluk almaktadırlar. Danışmanlık firmalarında çalışan kişiler yani komisyon ile kredi çektirenler genellikle eski banka çalışanları veya ekonomistler olmaktadırlar. Bu nedenle bu işin içerisinden çıktıkları için tüm yöntemleri de çok iyi bilmektedirler. Çıkmayan kredinizin neden çıkmadığını, ne gibi eksikliklerin ya da hataların olduğunu ortaya çıkararak, bu eksiklikleri ve hataları ortadan kaldırırlar. Böylece çıkmamış kredinizin çıkmasını sağlarlar. Bunun dışında kredilerinin çıkması imkânsız olan kişiler de kredi alabilirler. Bu işlemin sağlanabilmesi için de bankalarda referans bulundururlar. Yani üst düzeyde olan banka çalışanları aracılığı ile kredinizin çıkmasını sağlarlar.

Kredi Çektiren Komisyoncular

Tüm bunlar için sizlerden herhangi bir şart istemeyen bu firmalar birçok kişinin ihtiyacına cevap vermektedirler. Komisyon ile kredi çektirenler adında da anlaşılabileceği gibi, kredi çekme işlemlerinizi bir miktar komisyon karşılığında yaptırmaktadırlar. Bu komisyon firmadan firmaya göre değişiklik göstermektedir. Kimi firmalar çekeceğiniz krediye oran ile komisyon alırken kimi firmaların sizlerden talep ettikleri tutarlar önceden belirlenir ve belirtilir.

Komisyon İle Kredi Çektiren Firmalara Nasıl Ulaşabilirim?

Komisyon ile kredi çektiren firmaların birçoğu danışmanlık adı ile devletten resmi izinli firmalardır. Bu nedenle kendilerine ait internet siteleri bulunur. Bu internet sitelerinde firma ile ilgili bilgilerin yanı sıra firmanın adresi ve telefon numarası da bulunur. Bu nedenle komisyon ile kredi çektiren kişilere ulaşmanız hiçte zor değildir. Dilerseniz belirtilen adrese giderek işlemleri konuşabileceğiniz gibi dilerseniz de telefon üzerinden iletişim kurarak sorunlarınızı belirtebilirsiniz. Fakat bu hususta dikkat etmeniz gereken konularda vardır. Her ne kadar bu işlemleri hakkı ile yapan firmalar olsa da dolandırıcılar da bu piyasa da kol gezmektedir. Bu nedenle hangi firma ile çalıştığınız önemlidir. Firma hakkındaki yorumlara kulak asarsanız ve firmayı yerinde incelerseniz, herhangi bir sorun yaşamadan kredinizi güvenle çektirebilirsiniz.