Senet ile verilen kredilerin elbette ki en kaçınılmaz şartı komisyondur. Komisyon ücreti dolandırıcılık yapan firmalardan dolayı çok yanlış anlaşılan bir durum oluşturmuştur. Bildiğiniz gibi dolandırıcılık yapan senetle kredi firmaları, müşterileri ile her aşamayı sağlıklı biçimde gerçekleştirerek, kaliteli bir kredi firması gibi davranır. Belli bir çalışma prensibi sunar ve eleman kadrosundan söz ederek müşterilerin gözünü boyar. Böylece kandırdığı müşterileri, zor durumdan kurtulmak umudu ile belirlenen şartlara uyum gösterir. Yani dolandırıcılık yapan senetle kredi firmaları, tam anlamıyla bir algı yönetimi yaparlar.

Sizlerden kredileriniz çıkmadan evvel komisyon ücreti talep ederler ve bu ücretin dosya masrafı gibi giderlerde kullanılacağını söyleyerek müşteriyi ikna ederler. Böylece komisyon ücreti krediler verilmeden evvel müşteriden alınır ve o kredi asla verilmez. Elinizde herhangi bir belge ya da delil olmadığı için de herhangi bir yasal işlemde bulunamazsınız. İşte bu sebeplerden dolayı müşteriler komisyon ücretlerine olumlu bakmamaktadırlar. Zaten kaliteli bir kredi firması da kredi vermeden evvel komisyon ücreti talep etmeyecektir.

Firmamız yıllardan beri bu şirketler ile mücadele ederek müşteri çıkarını ön planda tutan bir komisyonla kredi firmasıdır. Bizlerde sizlere senet ile kredi verirken faiz yerine komisyon ücreti tercih ederiz. Firmamız için müşteri memnuniyeti en önde gelen amaçtır. Bu nedenle sizlere verdiğimiz krediler için aylık olarak fazladan ücret ödemeniz yerine toplu olarak tek seferde komisyon tutarını almak mantıklı bir seçenek olmuştur. Üstelik bu komisyon tutarını da bizzat sizlerden almak yerine vereceğimiz kredinin içerisinden keserek hallediyoruz. Bu sayede ne firmamız ne de sizler hiçbir sıkıntı yaşamadan kredilerinizi alabiliyorsunuz.

Komisyon İle Alınan Kredilerde Komisyon Oranı Nedir?

Firmamızdan alacağınız kredileriniz için net bir komisyon oranı söylemek mümkün olmayacaktır. Çünkü komisyon oranları hem kredi meblağsına hem de kredilerinizi yaydığımız taksit tutarına bağlıdır. Uzun vadeli krediler de alınacak olan komisyon oranı % 15 ve üstü olarak belirlenmişken, kısa vadeli krediler de % 10 oranlarında bir tutar belirlenmiştir.