Bankalar için kredi vermenin en önemli koşullarından biri de gelir belgesidir. Gelir belgesi olmadan kredi veren bankaların sayısı oldukça sınırlıdır. Ki gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar da sizlerden serbest mesleğinize dair belge isterler. Örneğin arıcısınız ya da balıkçısınız diyelim. Böyle bir durumda geliriniz hiçbir zaman belli olmayacaktır. Bu durumda bir bankadan kredi almak istediğinizde mesleğinizi kanıtlayacak belgelere ihtiyaç duyarsınız. Örneğin sigorta dökümünüz gibi. Ya da küçük bir dükkanı olan esnafsınız diyelim, bu durumda esnaf belgesine ihtiyacınız olacaktır. Elbette bu şartlar sağlanır ama birçok insan evden iş yapmaktadır. Bu işleri kanıtlamanın da herhangi bir yolu yoktur. Zira evde yapılan işler için kendiniz belirli bir kazanç planı oluşturmuş olsanız da sigortanız olmadığı için bankalardan kredi alamazsınız. Her durumun olumlu gittiğini varsaydığımız anlarda dahi, bankaların kredi verme koşulu yalnızca gelir belgesi değildir. Diğer tüm şartları da sağlamanız gerekmektedir. Ve bu da herkes için mümkün değildir. Bizler de bu durumda olan müşterilerimiz için kredi danışmanlık firmamızda destek ve hizmet vermekteyiz.

Gelir Belgesiz Kredi Verilir

Kredi danışmanlık firmamız gelir belgeniz olmadan kredi almanıza olanak veren bir şirkettir. Kredileriniz yine bankalardan çıkartılır fakat firmamızın aracılığı ile. Yani sizler bankaya başvuru yaptınız ve ret yanıtı aldınız diyelim. Böyle bir durumda firmamıza belgeleriniz ile birlikte geldiğinizde olabilecek tüm sorunlar ortaya konarak, çeşitli düzenlemeler yapılır. Kredi başvurularının reddedilmesinin en temel nedeni eksiklikler ve yanlış işlemlerdir. Bu nedenle firmamız hem eksik ve yanlış işlemlerinizi değerlendirip, düzeltirken hem de gelir belgesi ile ilgili problemlerinizi çözmektedir. Yani sadece gelir belgesi ile ilgili sorunlarınız için değil diğer kredi problemleriniz için de firmamıza başvuru yapabilirsiniz.

Son olarak firmamız yalnızca kredi problemlerinizi çözmekle kalmaz, finansal planlamalarınıza da destek olur. Yani aylık ya da yıllık olarak tüm harcama, gelir, gider ve kredi planlamanız da firmamız aracılığı ile sağlanır. Böylece finansman yönetiminiz de kolayca halledilir. Tüm bunlar sayesinde kredilerinizi alırken, ödeme sorunu çekmenizin de planlar ile önüne geçilir.